نکاتی مردانه در مورد پوشیدن جواهرات و زیورآلات

قبل از هرچیز بهتر است که نظر شما دوستان را با پرسیدن این سوال که  "به نظر شما بزرگترین اشتباهی که آقایان در مورد جواهرات مرتکب می شوند چیست؟" بدانیم و از نظرات شما نیز بهره مند شویم.

حتما قبل از خواندن این مطلب نظرات خود را درانتهای صفحه برای ما به اشتراک بگذارید زیرا بسیار مشتاق هستیم که قبل ازاینکه وارد جزئيات شویم نظرات شما را هم داشته باشیم. در این مطلب قصد داریم ۷ تفکر غلط آقایان در پوشیدن و نحوه استفاده از زیورآلات و جواهرات را برایتان شرح دهیم و در واقع هدف از ذکر این نکتات مهم, بهره گیری از آن ها برای بهبود استایل خود است و در واقع می خواهیم از آنها به عنوان مزیتی کاربردی و موثر برای پوشیدن درست و همچنین استفاده صحیح از زیورآلات و جواهرات مردانه و تاثیر گذاری بیشتر آنها روی خود و دیگران است. البته با ظهور اینستاگرام خوش تیپ بودن حق هر انسانی است. منظور از جواهرات مردانه در این مبحث دستبند ها, ساعت ها, گردنبندها و انگشتر ها است و سعی کردیم که راجع به رایج ترین ها صحبت کنیم.


۷ اشتباه رایج که آقایان در مورد جواهرات یا زیورآلات مرتکب می شوند عبارتند از:

  1. تصور اینکه جواهرات فقط مخصوص بانوان است
  2. نداشتن اعتماد بنفس برای پوشیدن جواهرات
  3. پوشیدن جواهرات در شرایط نامناسب
  4. زیاده روی در استفاده از جواهرات
  5. پوشیدن نامناسب جواهر
  6. نگهداری و تمیزکاری نکردن جواهرات
  7. حمام و شنا کردن با جواهرات


اشتباه اول:

فرض یا تصور اینکه جواهرات تنها مخصوص بانوان است


امروزه عده ای البته محدود از آقایان بر این باور هستند که زیورآلات و جواهرات فقط خاص و مورد استفاده بانوان است و به خصوص در مورد استفاده از گردنبندها و دستبندها, بسیار سختگیرانه تفکر می کنند و این افراد فقط برای پوشیدن حلقه ازدواج بسیار ساده, و در نهایت پوشیدن ساعت چراغ سبز نشان می دهند که البته آن هم ممکن است خیلی زرق و برق دار نباشد. اما برعکس عده ای هم پوشیدن و استفاده آقایان از بعضی اکسسوری ها را بیشتر از بانوان می دانند و کاملا هم حقیقت دارد, با افزایش سطح تعامل امروزی افراد در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک, پینترست, تیک تاک, یوتیوب و به ویژه اینستاگرام, سطح زندگی بعضی افراد به خواسته خود بالاتر رفته است. علت تفکر افرادی که معتقد هستند جواهراتی مانند دستبند یا گردنبند و ... مخصوص بانوان است عدم تست کردن و پوشیدن این محصولات توسط آنها حتی برای یک بار بوده زیرا که عده بسیاری روزانه با تست کردن این محصولات و تاثیر گرفتن مثبت از فضای مجازی به علاقه مندان زیورآلات مردانه اضافه شده, چرا که در حقیقت در دنیای مدرن امروزی در سراسر دنیا زیورآلات مورد توجه تمامی افراد جامعه به خصوص آقایان با هر ظاهر, مذهب, رنگ پوست, جایگاه اجتماعی, هر سن و سالی که هستند قرار گرفته است و علت رشد این صنعت در سراسر دنیا استقبال زیاد آقایان از جواهرات است.

برای درک و باور بهتر این موضوع بهتر است که نگاهی گذرا به تاریخ بیندازیم زیرا که زیورآلات و جواهرات از جمله انگشتر, دستبند, گردنبند و حتی پیرسینگهای گوش (مخصوصا در دوران هخامنشیان) نشانه و مظهر قدرت, جایگاه اجتماعی, ثروت و اینکه از کجا و چه خاندانی می آمده اند نیز بوده است. زمانی که به آثار باستانی و تصاویر خارق العاده حکاکی شده چند هزار ساله روی سنگ نگاره ها, نگاهی بیندازیم می توان تصاویر مختلفی و جذابی از استفاده جواهرات توسط افراد برجسته در تاریخ را مشاهده کرد. به خصوص در آن زمان ها از جواهرات مهره ای از جنس سنگ ,استخوان و دندان حیوانات استفاده می شده و حتی این آثار گرانبهای باستانی را می توان در موزه های سراسر دنیا نیز مشاهده کرد.


اشتباه دوم:

نداشتن اعتماد بنفس کافی برای پوشیدن و استفاده از جواهرات

در واقع در این مورد می توان به عنوان مزیتی برای بر طرف کردن اشتباه و نگرش غلط اول استفاده کرده. شما باید باور داشته باشید که چه کالایی را پوشیده اید. اگر شما هم در این قضیه کمی مشکل دارید با تمرین می توانید این اعتماد بنفس را بدست بیاورید و این مورد برای افرادی که تصور می کنند که جواهرات مخصوص بانوان است, با تمرین های ساده کی توانند به دنیای مدرن امروزی بپیوندند. برای رسیدن به این اعتماد بنفس ۲ راهکار کاربردی وجود دارد که تنها کافیست با تمرین به این دو راهکار عمل کنید: اولین راه کار این است که باید در ابتدا آن جواهر خود را که خریده اید یا هدیه گرفته اید را دوست داشته باشید و این دوست داشتن باید واقعی باشد, باید سعی کنید که به چنین حسی برسید و آن را قلبا دوست داشته باشید و زمانی که در آینه به خودتان نگاه می کنید ببینید که چقدر با آن دستبند, گردنبند یا عینک و ... عالی به نظر می آیید و احساس دورنیتان به شما بگوید که چنین ظاهری رو خیلی دوست دارم, چه خوشتیپ و عالی هستم و سعی کنید که از جانب دیگران راجع خود نظر منفی ندهید و به اصطلاح از جانب دیگران به غلط به خود نگاه نکنید. 

دومین راه کار تمرین کردن برای پوشیدن آن جواهری است که اعتماد بنفس کافی برای پوشیدنش را ندارید. یک مثال ساده این است که اگر برای اولین بار یک دستبند می پوشید ممکن است دفعات اول روی مچ خود احساس ناخوشایند یا متفاوتی داشته باشید (‌مخصوصا دستبند سنگ و یا طلا که کمی از نظر وزن سنگین تر هستند) و یک جورایی با پوشیدن آن جواهر سختتان است. با تکرار پوشیدن آن در روز دوم کمتر متوجه حضور دستبند روی دستتان می شوید و کمتر حس می کنید که جسمی متفاوت از نظر منفی روی دستتان است. (هر چند که توصیه می شود اقلام گران قیمت خود را برای حفظ کیفیت و جلوگیری از آسیب دیدن به طور مداوم و ۲۴ ساعته استفاده نکنید) و نهایتا در روز سوم دیگر احساس عجیبی روی مچ خود ندارید و حتی احساس خوشایند و خوبی هم به شما دست می دهد. باور کنید که این گونه است, زیرا انسان تنها موجود سازگار با هر شرایطی مخصوصا شرایط بسیار بد است و پوشیدن یک جواهر که زیبایی شما را به طور مثبت و چشم گیری دوچندان می کند که دیگر این حرف ها را ندارد!

یک تقلب ساده در اینجا به شما کمک می کند و آن این است که اگر دستبند های سنگ قیمتی گلدن رزالی را تهییه کرده باشید این حس خوب و اعتماد به نفس شما دو چندان می شود و یقینا از خود می پرسید: چرا؟ خوب معلومه!!! چون دستبندهای برند ما از سنگ طبیعی ساخته شده اند که در دل زمین با فشارها, حرارتها و انرژیهای بی کران الهی و طبیعت که انسان قادر به درک آنها نیست به چنین سنگ های گران بهایی (بیشتر از نظر معنوی) تبدیل شده اند که هر سنگ بنا به روایات تاریخی و حتی دینی بسته به خصوصیتی درونی دارای انرژی ها و خواصی بوده و حتی انرژی هایی مثبت را جذب و منفی را طبق قوانین و منطق طبیعت دفع می کنند.


خوب کجا بودیم؟ آهان!‌ روز سوم دیگر آن حس غریب را نسبت به آن دستبند ندارید تا اینکه یکی از دوستان یا آشنایان متوجه زرق و برق شیک روی دست شما می شود و از شما می پرسد که چه دستبند زیبایی؟ از کجا خرید کردی؟ می تونم ببینمش؟ یا روی دستم تستش کنم؟ و حقیقت هم غیر از این نیست. زمانی که با اعتماد بنفس و باور قلبی چیزی را پوشیده اید که برازنده شماست مرکز توجه می شوید. به طور کاملا علمی و ثابت شده, در صورتی که شما به چیزی راجع به خود باور قلبی داشته باشید دیگران هم آن عامل را نسبت به شما باور می کنند.۲۵ اسنیکرز مردانه لوكس ٢٠٢٠
اشتباه سوم:

توجه نکردن به شرایط
 
بهتر است اشتباه سوم را با مثالی ساده برای شما توضیح دهم. فرض کنید شما برای مصاحبه کاری در یک شرکت بنام و بزرگ با فضای بسیار رسمی دعوت شده اید و فرضا تعداد زیادی انگشتر در دست دارید یا از پیرسینگهای مختلفی در صورت خود استفاده می کنید که البته به طو کلی باید به حق انتخاب هر انسان هم احترام گذاشت ولی در واقع این مثال ها واقعی است و ممکن است برای هر کس دیگری هم پیش بیاید یا ممکن است نوع استفاده شما از جواهر به گونه ای باشد که به اشتباه و ناخواسته سیگنال غلطی را بفرستد و اگر به خودتان بگویید که آنها نباید من رو قضاوت کنند ولی در حقیقت آنها شما رو قضاوت می کنند (مخصوصا در کشور ما) و اتفاقا آنها به جزئیات توجه بیشتری می کنند زیرا یک شرکت با فضای رسمی تر دارای چهارجوب های حساس تری نسبت به ظاهر و رفتار افراد است. حتی فرض کنید که به مسافرت خارج از کشور رفته اید و پوشیدن نوعی جواهر خاص یا با علائم خاص سیگنال های منفی یا نژاد پرستانه ای به طور ناخواسته به دیگر افراد جامع بفرستد و شما از آن بی اطلاع باشید. پس سعی کنید که نسبت به انتخاب و پوشیدن جواهرات در بعضی از محیط ها حساس تر باشید.


اشتباه چهارم

 استفاده بیش از حد از جواهرات

در واقع اگر از تعداد زیادی جواهرات مختلف و به شیوه ای غیر هماهنگ و غیر حرفه ای استفاده کنید علاوه بر اینکه فرصت خوش تیپ و خوش استایل به نظر آمدن را از خود سلب کرده اید بلکه باعث می شوید که جواهرات خاص و منحصر به فرد و حتی گران قیمت شما هم به چشم دیگران زیبا نباشد. پس همیشه سعی کنید که با توجه به هماهنگی, ست کردن جواهرات خود را ساده و به اصطلاح مینیمال و شیک نگه دارید. در مورد ساده بودن اشتباه برداشت نکنید, این بدین معنی نیست که مثلا فقط یک دستبند بپوشید و یا  از دستبند ها و اکسسوری های دیگر خود بدلیل تفکر غلط تفاوت رنگ بین آنها, استفاده نکنید, چرا که اقلام با رنگهای متفاوت هم قابل هماهنگ شدن هستند. اگر سه دستبند را انتخاب کرده اید با هماهنگی بپوشید و طوری بالانس یا تعادل را بین آنها رعایت کنید تا اکسسوری ها باعث بهبود کیفیت تیپ و استایل شما شوند و پیشنهاد من به شما این است که حداقل دو دستبند در یک دست و یک دستبند هم نسبت به ساعت خود در کنار آن ست کنید و البته این نکته ممکن است در همه مواقع کار ساز نباشد... خلاصه به ست کردن زیورآلات خود وزن دهید.محبوب ترین برند های لوکس سال ۲۰۲۰اشتباه پنجم

پوشیدن جواهری که برای شما مناسب نیست

در این مورد باید به تناسب و رنگ پوست خود هم کمی توجه داشته باشید.

منظور از تناسب چیست؟ از آنجایی که گلدن رزالی فروشگاه اینترنتی دستبندهای لاکچری و  با کیفیت دستبند سنگ قیمتی است بهتر است که با دستبند سنگ برای شما مثال بزنم.

در تصویر زیر تعداد زیادی دستبند مشاهده می کنید که در هیچ موردی با هم وزن ندارند. نه رنگهای متناسبی باهم دارند و نه دیزاین متناسبی. مدل های دستبند ها هم بسیار بی ربط است با این که این مدل, کت بسیار زیبایی به تن دارد ولی استفاده نا مناسب جواهرات از خوش تیپ و هماهنگ به نظر رسیدن این فرد جلوگیری می کند. حتی در این عکس اشتباه چهارم هم می توانید مشاهده کنید. به گونه ای تعداد بیش از حدی از بدلیجات پارچه ای و نخی در کنار جواهراتی از جنس سنگ, طلا یا نقره قرار گرفته اند که نه تنها هیچ گونه هماهنگی و وزنی ندارند بلکه حتی ممکن است به شما این سیگنال را بدهد که این فرد با عجله هر چیزی که در کشوی جواهرات و بدلیجات خود داشته را پوشیده است. با ست کردن صحیح و توجه به دیزاین, جنس, رنگ, اندازه و ... در جواهرات, زیورآلات, بدلیجات و اکسسوری ها می توان تاثیر خوش تیپ بودن را دوچندان کرد.  

در مثالی دیگر می توان سایز آن دستبند را نسبت به اندازه مچ مطرح کرد. نباید سایز و اندازه دستبند شما نسبت به اندازه مچ شما بیشتر یا کمتر باشد البته خوشبختانه تمامی دستبند های گلدن رزالی با بافت شامبالا و مکرومه که دو نوع بسیار مطرح و معروف دستبند لاکچری بافت در سراسر دنیا می باشند هستند دارای گره کشویی بوده که باعث تغییر سایز دستبند نسبت به مچ شما بوده و به  همین دلیل برای تمامی اندازه ها به طور عمومی مناسب هستند. مورد دیگر در مورد ساعت این است که آقایانی که به طور مثال وزنی معادل ۱۲۰ کیلو دارید و مچ دستانتان کمی پهن تر است نباید از ساعت های بسیار کوچک و ظریف استفاده کنید.

نکته بعدی توجه به رنگ پوست است. رنگ پوست روشن دارید یا کمی تیره تر است؟ فرقی نمی کند که چه رنگ پوستی دارید  چون با هر رنگ پوستی می توان خوش تیپ و عالی بود ولی توجه داشته باشید که رنگ جواهر را نسبت به رنگ پوستون انتخاب کنید تا بهتر به نظر بیایید.


اشتباه ششم

 نگهداری نکردن از جواهرات خود

یکی از مهمترین ها در این بلاگاین بخش است. چون ممکن است برای شما در آینده بسیار هزینه بردار باشد, مخصوصا در اقلام بسیار گران قیمت مانند سنگ های قیمتی و نگین درشت انگشتر و ... پس بهتر است بگوییم که باید به دقت در مورد نکات نگهداری و تمیزکاری جواهرات خود مطالعه کنید. خوشبختانه ما به حقوق شما اهمیت می دهیم و برای شما بخش نحوه نگهداری جواهرات را آمده کردیم. در صورت خرید از ما یا از هر فروشگاه دیگری لطفا نکات استاندارد شده نگهداری از جواهرات را مطالعه فرمایید. می خواهیم یک خبر خوب هم به شما بدهیم که در صورتی که بافت دستبند شما به مرور زمان فرسوده شد که با دقت و رعایت نکات نگهداری محصول معمولا کمتر از چندین سال (در هوای غیر شرجی) اتفاق نمی افتد مگر در شرایطی خاص مثلا نحوه غلط پوشیدن دستبندها ( نحوه صحیح پوشیدن دستبند ), تمامی محصولات گلدن رزالی دارای گارانتی ترمیم و یا تعویض بافت و گره های کشویی محصولات می باشند. پس درحفظ  جواهرات و مخصوص سنگهای حساس جواهر خود بسیار کوشا باشید. زیرا که سنگهای قیمتی به مراقبت ویژه ای نیاز دارند.17 گران ترین ساعت رولکس در تمام دوران هااشتباه آخر یا ۷

آب و رطوبت ممنوع!

البته این مورد یکی از بخشهای مهم موارد نگهداری از جواهر محصوب می شود که ما به طور کامل در وبسایت خود برای شما عزیزان توضیح داده ایم. حتی محصولات ضد آب مانند ساعت های گران قیمت هم ممکن است در زیر آب آسیب ببینند پس ریسک نکنید. در دستبندها یا گردنبندها هم ممکن است علاوه بر فلزات گرانبها و سنگهای طبیعی که همه ضد آب هستند, عناصر و متریال دیگری مثل چوب, چرم, استیل, سنگ مصنوعی یا آزمایشگاهی, کش الستیک, کش کنفی یا بافت چرمی, نخی, قیطان و ... استفاده شده باشد که بلا فاصله با بر خورد با آب یا مواد شوینده زیبایی اولیه خود را از دست داده و حتی عمر طولانی آنها دچار کاهش می شود. مثلا اگر انگشتر یا رینگ شما نگین های ریز یا درشتی داشته باشد با ورود کف و صابون در هنگام استحمام, باعث لق شدن و افتادن آنها می شود و حتی ممکن است شما متوجه افتادن سنگ قیمتی انگشتر خود نشوید.

امیدواریم که این ۷ اشتباه شما را در بهبود سبک زندگی یاری کند و برای شما مزیتی بر خوش تیپ تر شدن باشد. حتما برای ما کامنت بگذارید و با ما در تعامل باشید.

به دیگر بخش های وبلاگ, صفحات محصولات و صفحه نخست جهت مشاهده آفرهای ویژه سر بزنید و حتما نظرات خود را در همین پست برای ما به اشتراک بگذارید😍 . صفحه اینستگرام ما را دنبال کنید و در صفحه نخست فروشگاه می توانید لینک صفحه اینستگرام را مشاهده کنید  -->  goldenrosaliecom   goldenrosalie
حالا نوبت شماست....
نظر؟ سوال؟ ایده؟ افکار خود را به اشتراک بگذارید.