وبلاگ


وبلاگ یکی از کاربردی ترین قسمت در هر وبسایت معتبر و فعال است که به مخاطبان خود این امکان را می دهد تا مطالبی جدید و رایگان و البته مرتبط به فعالیت وبسایت مورد نظر را مشاهده٬ مطالعه و فرابگیرند. در تلاشیم تا مطالبی جذاب و منحصر به فردی را در خصوص مد و فشن٬ استایل٬ جواهرات و همچنین گوهرشناسی و شناخت سنگهای قیمتی را برای شما عزیزان تهییه کنیم. با نظرات خود ما را در تغییرات مثبت و پیشرونده یاری کنید و دلگرمی ما باشید. 


خواص و معنی هماتیت

خواص و معنی هماتیت

هماتیت یا حدید سنگ فلز آهن است که از ۷۰ درصد آهن و ۳۰ درصد اکسیژن تشکیل شده است. هماتیت سنگی انرژی بخش است و رنگ خاکه آن قرمز است. این سنگ که تشکیل دهنده رنگ مریخ است نیز در این سیاره یافت می شود. هماتیت یا حدید می تواند به شما در مبارزه با اجبار، پرخوری، استرس و اضطراب کمک کند. مدیتیشن با کریستال هماتیت تمرکز را بهبود می بخشد و مه ذهنی را پاک می کند. این حالت آرامش عمیقی را به شما القا می کند و شما را قادر می سازد تا روی چیزی جز خودتان تمرکز نکنید. سختی این گوهرسنگدر مقیاس عدد موه ۵/۵ تا ۶ است. لطفا به این مطلب از ۱ تا ۵ امتیاز دهید.

بهترین برندهای ساعت لوکس جهان

بهترین برندهای ساعت لوکس جهان

یکی از اصلی ترین اکسسوری هایی که برای داشتن یک استایل بسیار شیک و جذاب نیاز است پوشیدن ساعت است. چه بهتر اگر ساعت شما یکی از برندهای لوکس باشد. بهترین جواهر یا اکسسوریی که به ساعت شما درخشش و زیبایی دوچندانی می بخشد پوشیدن دستبند های لاکچری در کنار این ساعت های بسیار خاص می باشد. اصطلاعا هرچه ساعت شما و دستبند ها یا دیگر جواهرات پوشیده شده با ساعت خود مثل انگشتر یا دستبند های غیر مهره ای و غیر سنگی را با ساعت و دیگر لباس های خود ست و هماهنگ کنید، ظاهر شما بیشتر به عنوان یک فرد خوش تیپ هم برای خودتان و هم برای دیگران در فضای عمومی به چشم می آید. یکی از نکات مهم در فشن و حفظ استایل توجه زیاد به جزئیات در کنار کلیات است. ما در این مقاله که در مجله آنلاین وبلاگ گلدن رزالی منتشر کردیم قصد داریم تا تعدادی از بهترین برندهای ساعت لوکس دنیا ۲۰۲۱ را به شما معرفی کنیم و برای هر کدام یک یا تعدادی از دستبند های دست ساز سنگ قیمتی گلدن رزالی Golden Rosalie | GR را که از نظر زیبایی شناختی یا دیگر المان ها قابل ست شدن یا هماهنگی است را نیز به شما معرفی مختصری داشته باشیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

سنگ ماه تولد دی ماه - ماه ژانویه میلادی

سنگ ماه تولد دی ماه - ماه ژانویه میلادی

متولدین ماه ژانویه میلادی که از ۱۲ دی ماه تا ۱۳ بهمن ماه را دربر می گیرد بسیار خوش شانس هستند که گارنت زیبا و متنوع را می توانند به عنوان سنگ ماه تولد خود در اختیار داشته باشند، البته این نوع گوهرسنگ خارق العاده آن قدر زیبا و بی نظیر است که طرفداران بسیاری در جهان دارد. گارنت ها معمولاً قرمز هستند اما در طیف خارق العاده ای از رنگ های زیبا شامل نارنجی، زرد، بنفش و سبز جیغ قرار دارند. حتی گارنت هایی وجود دارند که در نورهای مختلف (سفید مهتابی یا آفتابی) از آبی به بنفش تغییر رنگ می دهند. برخی بر این باورند که ارزش و قدرت واقعی سنگ ماه تولد گارنت، سلامتی، ثروت و خوشبختی را برای پوشنده خود دارد.

سنگ های ماه تولد آذر ماه - ماه دسامبر میلادی

سنگ های ماه تولد آذر ماه - ماه دسامبر میلادی

اگر مجبور باشید که از سنگ های ماه تولد آذرماه یا دسامبر میلادی (از تاریخ ۱۰ آذر تا ۱۰ دی) فقط یکی سنگ را انتخاب کنید، کدام یک از این سنگ های بسیار خاص و زیبا خواهد بود: تانزانیت "Tanzanite"، فیروزه "Turquoise"، یا زیرکون "Zircon"؟ از رنگ آبی تا بنفش مایل به آبی تانزانیت، تا آبی و سبز بسیار واضح فیروزه، تا انواع رنگین کمان زیرکونها - انتخاب رنگی برای همه وجود دارد. اگر رنگ آبی همان چیزی است که بدنبال آن هستید، هر سه سنگ ماه تولد دسامبر/آذر برداشت منحصر به فرد خود را از این رنگ های مورد علاقه دارند. رنگ، سبک یا بودجه مدنظر شما هر چه باشد، ما می توانیم به شما کمک کنیم تا سنگ ماه تولد مناسب آذر/دسامبر را برای خود یا یکی از عزیزان انتخاب کنید.

سنگ ماه تولد آبان ماه - ماه نوامبر میلادی

سنگ ماه تولد آبان ماه - ماه نوامبر میلادی

کسانی که متولد آبان ماه یا ماه نوامبر میلادی (یعنی متولدین بین تاریخ ۱۱ آبان تا ۱۰ آذر) هستند، دو سنگ ماه تولد بسیار زیبا و بلورین برای انتخاب دارند: گوهر سنگ توپاز و سیترین. توپاز مانند رنگین کمان، در بر گیرنده تمام رنگهاست. سیترین برای طیف رنگهای زرد و نارنجی جذابش ارزشمند شده است. تا کنون شناخته شده است که هر دو سنگ تولد ماه آبان یا نوامبر دارای انرژی آرام بخشی هستند، در حالی که ثروت و گرمی را برای فرد صاحب آن به ارمغان می آورند. اغلب سنگهای ماه تولد این ماه یعنی توپاز و سیترین دارای قیمتی مقرون به صرفه ای هستند، زیرا سنگهای قیمتی با کیفیت و خوبی می باشند و حتی مانند بسیاری از نمونه های مشابه خود آنقدر کمیاب و نادر نیستند. این بدان معنی است که متولدین آبان یا نوامبر (۱۱ آبان تا ۱۰ آذر) گزینه های زیادی برای انتخاب دارند. چالش شما این خواهد بود که تصمیم بگیرید کدام یک را انتخاب کنید. نکته قابل توجه دیگر این است که سیترین گونه ای زرد - نارنجی از خانواده کوارتز است.

سنگ ماه تولد مهرماه - ماه اکتبر میلادی

سنگ ماه تولد مهرماه - ماه اکتبر میلادی

همان طور که می دانید سنگهای ماه تولد توسط سازمان جهانی گوهرشناسی تعیین شده هستند و از آنجایی که آن ها سنگها را بر اساس ماه های سال میلادی دسته بندی کرده اند سنگ ماه تولد مهر ماه تنها متولدین تاریخ ۱۰ مهر تا ۱۰ آبان را که همان ماه اکتبر میلادی است را در بر می گیرید. متولدین ماه مهر یا همان اکتبر میلادی (متولدین بین ۱۰ مهرماه تا ۱۰ آبان ماه) برای بزرگداشت تولد خود از دو سنگ تولد دیدنی و بسیار خاص یعنی اپال Opal و تورمالین Tourmaline لذت می برند. هر دو سنگ ماه تولد متولدین مهرماه یا همان اکتبر دارای ترکیب رنگ بی پایان و ویژگی های رنگ آمیزی زیبایی هستند. درباره این دو سنگ ماه تولد بیشتر بدانید و هدیه مناسب برای متولدین ماه هفتم سال را کشف کنید. شروعی ویژه برای گذراندن فصل بسیار زیبای پاییز.

سنگ ماه تولد شهریور ماه - ماه سپتامبر میلادی

سنگ ماه تولد شهریور ماه - ماه سپتامبر میلادی

سنگ یاقوت کبود یا همان سفایر آبی تنها سنگ رسمی متولدین ماه شهریور و یا سپتامبر میلادی است که از ۱۱ شهریور ماه شروع می شود و تا ۹ مهر ماه ادامه داشته و در نتیجه پایان می یابد. این سنگ یکی از محبوب ترین سنگ های گران قیمت دنیا است که از گونه و خانواده کورندوم یا کراندوم ها با عدد سختی ۹ در مقیاس سختی موهس می باشد. کورندوم ها یعنی یاقوت کبود و سرخ بعد از الماس که سخت ترین ماده دنیا بوده، سخت ترین سنگ دنیا هستند. این سنگ اگر دارای شکستگی یا Cleavage نباشد به خودی خود سالهای طولانی سالم باقی می ماند. اکثر سنگ های قیمتی بویژه یاقوت کبود یا همان سفایر آبی، اصلاح رنگ شده و بهبود یاقته از نظر از بین بردن و کاهش ناخالصی های آشکار هستند و به نوعی چنین ویژگی هایی طبیعی تلقی شده و از ارزش آن نمی کاهد هرچند که نمونه های درجه یک طبیعی و بدون ناخالصی هم در این کره بی نظیر یافته شده یا خواهد شد که آن دسته از سنگ هایی هستند که در خانه های حراج با قیمت های چند میلیون دلار یا یرویی به فروش رسیده یا خواهند رسید.

سنگ ماه تولد مرداد ماه - آگوست میلادی

سنگ ماه تولد مرداد ماه - آگوست میلادی

ماه های تولد را براساس ماه های میلادی دسته بندی کرده اند و تمامی گوهرشناسان دنیا و همچنین سازمان های معتبر مرتبط با گوهرشناسی و گوهرسنگ ها، این سنگ ها را به عنوان سنگ ماه تولد هر ماه به رسمیت شناخته اند. اگر شما در مورد سنگ ماه تولد مرداد به فارسی جست و جو کنید، مشاهده گر تعداد بی شماری از وبسایتهایی می شوید که هرکس به میل خود و بدون منبع رسمی و بین المللی، سنگی را فقط برای فروش محصولات موجود خودش به عنوان سنگ ماه تولد ماه های شمسی انتخاب کرده است. نکته اینجاست که تیم وبلاگ فروشگاه آنلاین گلدن رزالی تنها از منابع سازمان جهانی گوهرشناسی در خصوص معرفی سنگ ماه تولد استفاده می کند و بیش از نیمی از این سنگ های اعلام شده توسط GIA در دسته بندی ها و سیاست های تولید محصول گلدن رزالی وجود ندارد. ماه آگوست میلادی یا همان ماه اوت از ۱۱ مرداد ماه شروع می شود و تا ۱۰ شهریورماه پایان می یابد و این سنگ های تولد از نظر قدرت دفع و جذب انرژی، مناسب افرادی هستند که در این بازه به دنیا آمده اند. این وبلاگ تنها جهت رشد اطلاعات شما عزیران و همراهان همیشگی ماست. لطفا این مطلب را با دوستان به اشتراک بگذارید.

فرهنگ لغت گوهرشناسی از صفر تا صد

فرهنگ لغت گوهرشناسی از صفر تا صد

در اين مقاله قصد داریم که کلمات پرکاربرد و مورد توجه گوهرشناسان، جواهرسازان و جواهرفروشان حرفه ای به عنوان فرهنگ لغت یا واژه نامه گوهرشناسی و سنگ های قیمتی را به صورت کامل و استاندارد برای شما عزیزان از صفر تا صد یعنی از A تا Z مختصرا شرح دهیم تا شما هم با دنیای گوهرشناسی، کلمات تخصصی و واژگان مرتبط با این مقوله آشنا شده و ضمن بالا رفتن اطلاعات عمومی شما در این زمینه، شما را در آگاهى رساندن بیشتر در هنگام خرید جواهرات و زیورآلات سنگی، و همچنین با کلماتی که در مقالات قبل و آینده در این صنعت خوانده شده و یا آشنا می شوید یاری کنیم. هر چند که این مقاله بسیار کاربردی به صورت کلی و مختصر جمع آوری شده، ولی اگر بنا به توضیح هر کلمه به صورت جداگانه بود، نیاز به تهییه یک مقاله جامع و کامل به صورت جداگانه برای هر کلمه می باشد و تکته قابل توجه این است که تمام تعاریف و کلمات تخصصی گوهرشناسی فقط در این مقاله خلاصه نمی شود و به دلیل مختصر و مفید بودن آن برای شما عزیزان، مهم ترین کلمات گوهرشناسی را جمع آوری کرده ایم.امیدواریم مورد توجه شما عزیزان واقع شود و در دراز مدت مورد استفاده قرار گیرد.

نهایت جاه طلبی در طراحی - کلکسیون براکو بولگاری

نهایت جاه طلبی در طراحی - کلکسیون براکو بولگاری

زمانی که بخواهیم راجع به یک برند ایتالیایی لوکس در زمینه جواهرات صحبت کنیم چنان سخت است چون که به صورت مداوم باید از جسارت و بلند پروازی هایی سخن بگوییم که در مخیله خیلی از افراد نمی گنجد اما حقیقت امر پیشرفت در صنعت لاکچری و لوکس دقیقا همین است٬ جاه طلبی و بلند پروازی و داستان سرایی یک برند. مجموعه بزرگ جواهرات براکو (باراکو)٬ ضیافت با شکوه جواهرات سنگهای قیمتی دیدنی و صنایع دستی نفیس ایتالیایی، آخرین مجموعه جواهرات عالی برند محبوب و مطرح بولگاری Bvlgari, زندگی و زیبایی را جشن می گیرد.

عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...