گوهرشناسی


شناخت دقیق و کامل گوهر سنگ های قیمتی به صورت تخصصی برای شناخت بهتر سنگ قیمتی با استاندارد جهانی 


خواص و معنی هماتیت

خواص و معنی هماتیت

هماتیت یا حدید سنگ فلز آهن است که از ۷۰ درصد آهن و ۳۰ درصد اکسیژن تشکیل شده است. هماتیت سنگی انرژی بخش است و رنگ خاکه آن قرمز است. این سنگ که تشکیل دهنده رنگ مریخ است نیز در این سیاره یافت می شود. هماتیت یا حدید می تواند به شما در مبارزه با اجبار، پرخوری، استرس و اضطراب کمک کند. مدیتیشن با کریستال هماتیت تمرکز را بهبود می بخشد و مه ذهنی را پاک می کند. این حالت آرامش عمیقی را به شما القا می کند و شما را قادر می سازد تا روی چیزی جز خودتان تمرکز نکنید. سختی این گوهرسنگدر مقیاس عدد موه ۵/۵ تا ۶ است. لطفا به این مطلب از ۱ تا ۵ امتیاز دهید.

فرهنگ لغت گوهرشناسی از صفر تا صد

فرهنگ لغت گوهرشناسی از صفر تا صد

در اين مقاله قصد داریم که کلمات پرکاربرد و مورد توجه گوهرشناسان، جواهرسازان و جواهرفروشان حرفه ای به عنوان فرهنگ لغت یا واژه نامه گوهرشناسی و سنگ های قیمتی را به صورت کامل و استاندارد برای شما عزیزان از صفر تا صد یعنی از A تا Z مختصرا شرح دهیم تا شما هم با دنیای گوهرشناسی، کلمات تخصصی و واژگان مرتبط با این مقوله آشنا شده و ضمن بالا رفتن اطلاعات عمومی شما در این زمینه، شما را در آگاهى رساندن بیشتر در هنگام خرید جواهرات و زیورآلات سنگی، و همچنین با کلماتی که در مقالات قبل و آینده در این صنعت خوانده شده و یا آشنا می شوید یاری کنیم. هر چند که این مقاله بسیار کاربردی به صورت کلی و مختصر جمع آوری شده، ولی اگر بنا به توضیح هر کلمه به صورت جداگانه بود، نیاز به تهییه یک مقاله جامع و کامل به صورت جداگانه برای هر کلمه می باشد و تکته قابل توجه این است که تمام تعاریف و کلمات تخصصی گوهرشناسی فقط در این مقاله خلاصه نمی شود و به دلیل مختصر و مفید بودن آن برای شما عزیزان، مهم ترین کلمات گوهرشناسی را جمع آوری کرده ایم.امیدواریم مورد توجه شما عزیزان واقع شود و در دراز مدت مورد استفاده قرار گیرد.

فست های گوناگون

فست های گوناگون

تراش فست تراشی بسیار پیچیده برای زیبایی بخشی به گوهرسنگهای کریستالی و شفاف که اصطلاحا آن ها را بلورین می نامند استفاده می شود. در جوامع امروز جواهر فروشان و گوهرسنگ تراشان بسیاری را مشاهده می کنید ولی ممکن است درون کلسیون های آنها سنگ هایی بسیار ناب را مشاهده کنید که به دلیل نداشتن تجربه٬ مهارت٬ تکنیک و علم کافی٬ زیبایی و پتانسیل آن سنگ بسیار ناب را کاسته باشند و حتی ممکن است که از پتانسیل آن سنگ برای ناب و زیبایی بخشی بیشتر٬ بی اطلاع باشند. در این مطلب تمامی جنبها و علت آن که چرا یک سنگ قیمتی و خاص را که قبلا تراش فست خورده است را باز هم تراش می دهند و لازم به ذکر است که علم گوهرشناسی بسیار پیچیده و در مقاطع و کشورهای پیشرفته که منابع وسیعی از گوهرسنگها و تکنولوژی را در دسترس دارند بسیار تخصصی بوده و دائما به روز رسانی می شود.

تفاوت بین سنگ قیمتی طبیعی, مصنوعی, بدلی و خلق شده چیست؟

تفاوت بین سنگ قیمتی طبیعی, مصنوعی, بدلی و خلق شده چیست؟

سنگ قیمتی مصنوعی چیست؟ سنگی است که توسط بشر در لابراتوار گوهرشناسی ساخته می شود که نمونه واقعی و اصلی آن در طبیعت موجود بوده و نمونه مصنوعی, تمامی عناصر شیمیایی و رفتار نوری گوهر اصلی را تقلید می کند. سنگ شبیه سازی شده و بدلی چیست؟ سنگهایی هستند که تلاش برای تقلید رفتار گوهرسنگ اصلی دارند تا به جای گوهرسنگ اصلی به فروش برسند و کاملا از مواد و عناصر متفاوتی نسبت به نمونه اورجینال طبیعی ساخته شده اند. سنگ های شبیه سازی شده می توانند طبیعی یا غیر طبیعی باشند و در نمونه های طبیعی, سنگی را نسبت به نوع تراش آن به جای سنگ دیگری به فروش می رسانند. سنگ خلق شده یا ساخته شده چیست؟ سنگهایی که اساسا واقعی بوده اما نمونه ای در طبیعت و دل زمین ندارند. واقعی بودن به معنی به رسمیت شناخته شدن آنهاست. مهم ترین اهداف نوشتن این بلاگ برای شما عزیزان آگاه سازی و جلوگیری از تقلب و کلاه برداری است و این به معنی بد بودن هیچ کالای خاص از تولید کننده خاصی نیست و فقط جهت جلوگیری از ضررهای مالی و از بین رفتن اعتماد در بازار جواهرات می باشد. برای ما نظرات خود را ارسال کنید و به این بلاگ هم لطفا از ۱ تا ۵ رای دهید.

تعاریف گوهرشناسی

تعاریف گوهرشناسی

گوهرها حداقل برای مدت ده هزار سال است که آدمیان را مجذوب خود ساخته اند. اولین گوهرهای شناخته شده  آمتیست، دُرِّ کوهی، کهربا، گارنت، ژاد، ژاسپار، مرجان، لاپیس لازولی، مروارید، سرپانتین، زمرد و فیروزه بودند که در ساخت وسائل تزئینی مورد استفاده قرار می گرفتند. این گوهرها ویژه افراد ثروتمند بوده و بعنوان نماد شأن اجتماعی و قدرت محسوب می شدند. حاکمان با مهرهای ساخته شده از گوهرها مدارک خود را مهر و موم می کردند...

عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...