بایگانی نوشته‌ها


سنگ ماه تولد شهریور ماه - ماه سپتامبر میلادی

سنگ ماه تولد شهریور ماه - ماه سپتامبر میلادی

سنگ یاقوت کبود یا همان سفایر آبی تنها سنگ رسمی متولدین ماه شهریور و یا سپتامبر میلادی است که از ۱۱ شهریور ماه شروع می شود و تا ۹ مهر ماه ادامه داشته و در نتیجه پایان می یابد. این سنگ یکی از محبوب ترین سنگ های گران قیمت دنیا است که از گونه و خانواده کورندوم یا کراندوم ها با عدد سختی ۹ در مقیاس سختی موهس می باشد. کورندوم ها یعنی یاقوت کبود و سرخ بعد از الماس که سخت ترین ماده دنیا بوده، سخت ترین سنگ دنیا هستند. این سنگ اگر دارای شکستگی یا Cleavage نباشد به خودی خود سالهای طولانی سالم باقی می ماند. اکثر سنگ های قیمتی بویژه یاقوت کبود یا همان سفایر آبی، اصلاح رنگ شده و بهبود یاقته از نظر از بین بردن و کاهش ناخالصی های آشکار هستند و به نوعی چنین ویژگی هایی طبیعی تلقی شده و از ارزش آن نمی کاهد هرچند که نمونه های درجه یک طبیعی و بدون ناخالصی هم در این کره بی نظیر یافته شده یا خواهد شد که آن دسته از سنگ هایی هستند که در خانه های حراج با قیمت های چند میلیون دلار یا یرویی به فروش رسیده یا خواهند رسید.

سنگ ماه تولد مرداد ماه - آگوست میلادی

سنگ ماه تولد مرداد ماه - آگوست میلادی

ماه های تولد را براساس ماه های میلادی دسته بندی کرده اند و تمامی گوهرشناسان دنیا و همچنین سازمان های معتبر مرتبط با گوهرشناسی و گوهرسنگ ها، این سنگ ها را به عنوان سنگ ماه تولد هر ماه به رسمیت شناخته اند. اگر شما در مورد سنگ ماه تولد مرداد به فارسی جست و جو کنید، مشاهده گر تعداد بی شماری از وبسایتهایی می شوید که هرکس به میل خود و بدون منبع رسمی و بین المللی، سنگی را فقط برای فروش محصولات موجود خودش به عنوان سنگ ماه تولد ماه های شمسی انتخاب کرده است. نکته اینجاست که تیم وبلاگ فروشگاه آنلاین گلدن رزالی تنها از منابع سازمان جهانی گوهرشناسی در خصوص معرفی سنگ ماه تولد استفاده می کند و بیش از نیمی از این سنگ های اعلام شده توسط GIA در دسته بندی ها و سیاست های تولید محصول گلدن رزالی وجود ندارد. ماه آگوست میلادی یا همان ماه اوت از ۱۱ مرداد ماه شروع می شود و تا ۱۰ شهریورماه پایان می یابد و این سنگ های تولد از نظر قدرت دفع و جذب انرژی، مناسب افرادی هستند که در این بازه به دنیا آمده اند. این وبلاگ تنها جهت رشد اطلاعات شما عزیران و همراهان همیشگی ماست. لطفا این مطلب را با دوستان به اشتراک بگذارید.

فرهنگ لغت گوهرشناسی از صفر تا صد

فرهنگ لغت گوهرشناسی از صفر تا صد

در اين مقاله قصد داریم که کلمات پرکاربرد و مورد توجه گوهرشناسان، جواهرسازان و جواهرفروشان حرفه ای به عنوان فرهنگ لغت یا واژه نامه گوهرشناسی و سنگ های قیمتی را به صورت کامل و استاندارد برای شما عزیزان از صفر تا صد یعنی از A تا Z مختصرا شرح دهیم تا شما هم با دنیای گوهرشناسی، کلمات تخصصی و واژگان مرتبط با این مقوله آشنا شده و ضمن بالا رفتن اطلاعات عمومی شما در این زمینه، شما را در آگاهى رساندن بیشتر در هنگام خرید جواهرات و زیورآلات سنگی، و همچنین با کلماتی که در مقالات قبل و آینده در این صنعت خوانده شده و یا آشنا می شوید یاری کنیم. هر چند که این مقاله بسیار کاربردی به صورت کلی و مختصر جمع آوری شده، ولی اگر بنا به توضیح هر کلمه به صورت جداگانه بود، نیاز به تهییه یک مقاله جامع و کامل به صورت جداگانه برای هر کلمه می باشد و تکته قابل توجه این است که تمام تعاریف و کلمات تخصصی گوهرشناسی فقط در این مقاله خلاصه نمی شود و به دلیل مختصر و مفید بودن آن برای شما عزیزان، مهم ترین کلمات گوهرشناسی را جمع آوری کرده ایم.امیدواریم مورد توجه شما عزیزان واقع شود و در دراز مدت مورد استفاده قرار گیرد.

نهایت جاه طلبی در طراحی - کلکسیون براکو بولگاری

نهایت جاه طلبی در طراحی - کلکسیون براکو بولگاری

زمانی که بخواهیم راجع به یک برند ایتالیایی لوکس در زمینه جواهرات صحبت کنیم چنان سخت است چون که به صورت مداوم باید از جسارت و بلند پروازی هایی سخن بگوییم که در مخیله خیلی از افراد نمی گنجد اما حقیقت امر پیشرفت در صنعت لاکچری و لوکس دقیقا همین است٬ جاه طلبی و بلند پروازی و داستان سرایی یک برند. مجموعه بزرگ جواهرات براکو (باراکو)٬ ضیافت با شکوه جواهرات سنگهای قیمتی دیدنی و صنایع دستی نفیس ایتالیایی، آخرین مجموعه جواهرات عالی برند محبوب و مطرح بولگاری Bvlgari, زندگی و زیبایی را جشن می گیرد.

عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...